میلگرد

قیمت میلگرد ساده

قیمت میلگرد ساده

قیمت میلگرد ساده نورد تهران

آخرین بروزرسانی : 6 خرداد 1403
سایزآنالیزحالتنوعواحدقیمت(ریال)
میلگرد ساده 12 نوردیA16متریسادهکیلوگرم298,000ریال
میلگرد ساده 14 نوردیA16متریسادهکیلوگرم298,000ریال
میلگرد ساده 16 نوردیA16متریسادهکیلوگرم298,000ریال
میلگرد ساده 18 نوردیA16متریسادهکیلوگرم298,000ریال
میلگرد ساده 20 نوردیA16متریسادهکیلوگرم298,000ریال
میلگرد ساده 22 نوردیA16متریسادهکیلوگرم298,000ریال
قیمت میلگرد ساده

قیمت میلگرد ساده متین

آخرین بروزرسانی : 6 خرداد 1403
سایزآنالیزحالتنوعواحدقیمت
میلگرد ساده 10 متینA16متریسادهکیلوگرم295.000ریال
میلگرد ساده 12 متین A16متریسادهکیلوگرم295.000ریال
میلگرد ساده 14 متینA16متریسادهکیلوگرم295.000ریال
میلگرد ساده 16 متین A16متریسادهکیلوگرم295.000ریال
میلگرد ساده 18 متینA16متریسادهکیلوگرم295.000ریال
میلگرد ساده 20 متینA16متریسادهکیلوگرم295.000ریال
میلگرد ساده 22 متینA16متریسادهکیلوگرم295.000ریال
میلگرد ساده 24 متینA16متریسادهکیلوگرم295.000ریال
قیمت میلگرد ساده

قیمت میلگرد ساده کویر کاشان

فولاد کویر کاشان
آخرین بروزرسانی : 6 خرداد 1403
سایزآنالیزحالتنوعواحدقیمت(ریال)
میلگرد ساده 12 کویر کاشانA16متریسادهکیلوگرم345,000ریال
میلگرد ساده 14 کویر کاشانA16متریسادهکیلوگرم335,000ریال
میلگرد ساده 16 کویر کاشانA16متریسادهکیلوگرم335,000ریال
میلگرد ساده 18 کویر کاشانA16متریسادهکیلوگرم335,000ریال
میلگرد ساده 20 کویر کاشانA16متریسادهکیلوگرم335,000ریال
میلگرد ساده 22 کویر کاشانA16متریسادهکیلوگرم335,000ریال

در ساختمان سازی، متریال هایی مختلفی بهره برداری می شود؛ لذا ایمنی و مقاومت سازه ها در برابر حوادث طبیعی همچون زلزله، سیل و… بسیار مهم و با اهمیت است. یکی از متریال های مهم که از سال ها پیش در صنعت ساختمان سازی استفاده می شود؛ میلگرد است. میلگرد، متریالی کاربرد و پر مصرف می باشد؛ لذا سبب افزایش استحکام سازه های ساختمانی می شود. به همین دلیل در اکثر سازه ها در اندازه و سایز های گوناگونی بهره برداری می شود.(قیمت میلگرد ساده)

میلگرد، متریالی از جنس آهن و آلیاژ های آن می باشد. بر همین خاطر در برابر نیروی کششی، منعطف و مستحکم است. این محصول به دلایل مختلفی در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. مهم ترین دلیل آن، مقاوم سازی سازه های ساختمانی می باشد؛ چرا که ایمنی و سلامت بشر از هر شاخصه ای در این صنعت مهم تر است.

این ابزار امروزه توسط تولید کنندگان متعددی در جنس های مختلفی تولید می شود. بر همین اساس بایستی قبل از خرید در رابطه با تولید کنندگان معتبر این محصول اطلاعات جمع آوری کنید، تا خریدی سودمند در این عرصه داشته باشید.

در مقاله پیش رو به صورت مفصل درباره مشخصات کیفی و فنی میلگرد توضیح داده شده است؛ برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه شوید‌.

میلگرد چیست؟

صنعت ساختمان سازی، از صنایع قدیمی و مهم در هر ملت می باشد؛ لذا سرپناهی ایمن و مطمئن برای افراد جامعه مهیا می سازد. این صنعت فوق العاده، برای هر کشور با هر فرهنگی لازم و ضروری است؛ چرا که تا زمانی که مردم جامعه در آرامش نباشد، جامعه نیز به ثبات نمی رسد. به همین خاطر، بایستی بر ای ساخت هر یک از سازه های ساختمانی متریال های با کیفیتی مورد استفاده قرار گیرد.

از جمله متریال هایی که در ساختمان سازی بهره برداری می شود؛ عبارتند از:

سیمان
آجر
گچ
آب
میلگرد
و…

هر یک از متریال های فوق در ساخت سازه های ساختمانی نقش به سزایی ایفا می کند. از مهم ترین متریال های آن می توان میلگرد را نام برد. میلگرد، محصولی که به صورت ترکیبی در زیر سازی سازه ها استفاده می شود. بر همین اساس، مقاومتی شکست ناپذیر به ساختمان می باشد.

در گذشته قبل از کشف و تولید میلگرد  تنها از بتن و آجر برای افزایش مقاومت ساختمان ها استفاده می شد؛ اما این روش ساخت و ساز دوامی نداشت، لذا چنین سازه هایی در برابر نیروهای کششی مقاوم و مستحکم نبودند. بدین خاطر، در بازه محدودی، دانشمندان با پیشرفت در علوم جدید به ساخت میلگرد پرداختند.

میلگرد، محصولی از جنس آلیاژ های آهن است.‌ بر همین اساس با جای گیری در اسکلت سازه های ساختمانی سبب افرایش مقاومت و استحکام آن می شوند‌. برترین خصوصیت آلیاژ ها، برخورداری از انعطاف پذیری فوق العاده ای می باشد. به همین خاطر نیرو کششی و گرما بالا باعث شکستن محصول و در نتیجه نابود شدن سازه نمی شود.

میلگرد با بهره گیری از بتن در ساختمان قرار می گیرد؛ لذا بتن به تنهایی مقاومت بالایی ندارد، اما حاصل ترکیب این دو متریال، ایمنی ساختمان را چندین برابر می کند. به طوری که، حتی ضربات سخت مکانیکی نیز توانایی شکست این مقاومت را ندارند.

 


هدف استفاده از میلگرد در ساختمان سازی

بهره گیری از میگرد در ساختمان سازی با اهداف مختلفی صورت می گیرد؛ لذا سازه های ساختمانی بایستی از لحاظ ایمنی، زیبایی، مقاومت و… بهترین باشند. مهم ترین هدف، مهندسان و معماران از به کارگیری میلگرد در ساختمان، افزایش مقاومت و استحکام فرآیند بتن ریزی است‌. به همین خاطر با ضخامت های پایین بتن نیز ایمنی ساختمان چندین برابر می شود.

هدف دیگر مهندسان از بهره برداری میلگرد در سازه های ساختمانی، جلوگیری از آسیب های ساختمان نسبت به نیروی کششی زمین است. به همین خاطر در تمام سازه ها بهره برداری می شوند.

 انواع میلگرد

این محصول بسیار متنوع و خارق العاده است؛ لذا کارایی هر یک در ساختمان ها متفاوت می باشد.

میلگرد ساده:

میلگرد ساده،  دارای سطحی صیقلی و هموار می باشد. این گونه از میلگرد ها در سایز های ۶ تا ۵۰ میلی متر طراحی و راهی بازار می شوند؛ چرا که هر یک در موقعیت خاصی قرار می گیرند. از میلگرد های ساده، برای ساخت درز انقباض در سازه های بزرگ جاده ای همچون اتوبان و فرودگاه استفاده می شود.

میلگرد آجدار:

میلگرد آجدار، همانطور که از نامش نیز مشخص است؛ دارای سطحی ناهموار با آج های مارپیچ متعددی می باشد. به همین خاطر از دیگر انواع این محصول از مقاومت بیشتری برخوردار است؛ لذا در حین بتن ریزی، مولکول های بتن در لا به لای آج های آن قرار می گیرد. بنابراین، این ترکیب در برابر عوامل فرسایش و خوردگی بسیار مقاوم و پایدار هستند. از این گونه از میلگردها برای ساخت ستون در سازه های ساختمانی بهره برداری می شود.

قیمت روز میلگرد ساده کارخانه های مختلف

میلگرد ساده قیمتش به صورت لحظه ای و آنی در سایت و تلگرام آهن اکسپرس بروز رسانی می شود. قیمت روز این محصولات به صورت تماس مستقیم با کارخانه و دریافت قیمت انجام می شود. قیمت میلگرد ساده ذوب آهن، قیمت میلگرد ساده کویر کاشان، قیمت میلگرد ساده آذر گستر سدید، قیمت میلگرد ساده آیین صنعت، قیمت میلگرد ساده کاوه تیکمه داش و قیمت میلگرد ساده نوین متین در این برگه قابل مشاهده می باشد.

خرید میلگرد ساده

به دلیل نوسانات شدید در بازار، برای استعلام و خرید قطعی میلگرد ساده، تماس با کارشناسان فروش آهن اکسپرس و دریافت قیمت از آن ها الزامی می باشد.

سخن پایانی

میلگرد، یکی از ابزارآلات مهم در صنعت ساختمان سازی است. میلگردها در ساختمان سازی نقش به خصوصی دارند، لذا علاوه بر مستحکم بودن باعث مقاوم سازی دیگر متریال های ساختمان می شوند. بنابراین از گذشته های دور نیز در طراحی و ساخت سازه های ساختمانی کاربرد داشته و دارند.

سوالات متداول قیمت میلگرد ساده

آرماتور چیست؟

آرماتور همان میلگرد ساده می باشد که برای جبران مقاومت کششی پایین در بتن ها کاربرد دارد.

کاربرد میلگرد ساده در چیست؟

کاربرد میلگردهای ساده بر اساس کارخانه تولیدی و کیفیت محصول متفاوت می باشد. عمده کاربرد میلگرد ساده در صنعت می باشد ولی یکی از کاربردهای دیگر میلگرد ساده برای خاموت ها کاربرد دارد.

کارخانه های معروف برای تولید میلگرد ساده با کیفیت کدام هستند؟

میلگرد ساده کارخانه ذوب آهن و کاشان از کیفیت بالایی برخوردار هستند و بیشتر کاربرد صنعتی دارد. همچنین میلگرد کارخانه متین بیشتر برای مصارف ساختمانی کاربرد دارد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
مشاوره رایگان و خرید