اخبار آهن آلات

تیر آهن برای لندینگ

بهناز میرلوحی
seokar ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ 0
تیر آهن

در صنعت ساختمان سازی برای ساخت سازه ها از ابزار آلات مختلفی بهره برداری می شود، چرا که مقاوم سازی سازه ها از هر ملاکی مهم تر است. بر همین اساس برای بهبود ایمنی هر یک از سازه های راه سازی یا مسکونی از ده ها متریال با کیفیت و خلوص مختلف استفاده می شود، تا محیطی ایمن برای کار…

در صنعت ساختمان سازی برای ساخت سازه ها از ابزار آلات مختلفی بهره برداری می شود، چرا که مقاوم سازی سازه ها از هر ملاکی مهم تر است. بر همین اساس برای بهبود ایمنی هر یک از سازه های راه سازی یا مسکونی از ده ها متریال با کیفیت و خلوص مختلف استفاده می شود، تا محیطی ایمن برای کار و زندگی بشریت فراهم سازند.یکی از برترین و مهم ترین متریال هایی که به تنهایی بیانگر شگفتی های صنعت ساختمان سازی است؛ تیرآهن می باشد. تیر آهن، محصولی از جنس آلیاژ های آهن می باشد؛ که از مقاومتی چندین برابر بیشتر از آهن برخوردار است. به همین خاطر امروزه در ساخت اکثر آپارتمان ها به خصوص ساختمان های چند طبقه (آسمان خراش) استفاده می شود.

تیرآهن از گذشته های دور برای تهیه و ساخت اسکلت سازه ها مورد استفاده قرار می گرفت؛ لذا دارای انعطاف پذیری فوق العاده ای است. بنابراین علاوه بر این که مقاومت سازه را چندین برابر می کند؛ در زیبایی و جلوه ساختمان ها نیز تاثیر دارد. تیرآهن برای ساختمان همچون استخوان برای انسان ها عمل می کند. به همین خاطر تا زمانی ساختمان شکوه و عظمتی چشمگیر دارد، که در طراحی بند بند سازه از تیرآهن استفاده شده باشد.

در مقاله پیش رو به صورت مفصل در رابطه با تیرآهن و خصوصیات آن توضیح داده شده است؛ برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه شوید.

 

تیرآهن چیست؟

تیرآهن، محصولی شگفت انگیز و پر مصرف در صنعت ساختمان سازی است؛ چرا که در طراحی اسکلت درونی یا همان زیربنای ساختمان نقش به خصوصی ایفا می کند. این ابزار جالب، از برترین انواع پروفیل های صنعتی است؛ چرا که از خصوصیات و ویژگی های خارق العاده ای بهره مند هست. بنابراین با این که ابعاد آن کوچک است؛ اما قابلیت دفع تنش ها را دارد. بدین خاطر سبب افرایش کیفیت و تضمین ایمنی محیط ساختمان ها می شود.

تیرآهن، محصولی بر گرفته شده از حروف های H و I می باشد؛ لذا بایستی به صورت ترکیبی در سازه های ساختمانی قرار گیرند. این محصول عالی، به اسکلت سازه برنامه می دهد؛ بنابراین باعث شده عوامل ساخت و ساز در مسیری مشخص با سیری صعودی پیش برود.

تیرآهن، دارای جان و بال است؛ بنابراین می بایست مشتریان در زمان خرید به این دو عامل توجه کنند؛ تا محصولی عالی و با کیفیت برای ایمن سازی ساختمان خود سفارش و بخرند. به بدنه اصلی محصول، جان و به نوک آن، بال می گویند. اگر اندازه و سایز تیرآهن مناسب نباشد؛ مسلما مشکلات جبران ناپذیری همچون ریزش ساختمان اتفاق می افتد، چرا که ستون و اسکلت سازه تحمل باز وارد شده را نداشته است.

بر همین اساس، امروزه کسب مجوز برای  فعالیت در زمینه ساخت و ساز، سخت و دشوار است؛ چرا که مهندسین بایستی در رابطه با خصوصیات متریال های ساختمانی، غنی از اطلاعات و آگاهی باشند؛ تا در وضعیت بحرانی با مشکل رو به رو نشوند.

تیرآهن در ابعاد، کیفیت، جنس و سایز های مختلفی به بازار عرضه می ش؛ لذا نمی توان در انواع سازه های ساختمانی از یک نوع تیرآهن بهره گرفت. به همین خاطر بازار تولید و فروش انواع این محصول از رونق بالایی بهره مند است.

تیرآهن چیست؟

مزایای تیرآهن در اسکلت ساختمان ها

 • پس از اتمام و ساخت سازه ساختمانی، می توانید به توسعه و تغییر آن بپردازید.
 • مقاوم سازی سازه ساختمانی در برابر حوادث همچون زلزله، سیل، طوفان و…
 • ایجاد اتصالی قویی و قدرتمند
 • اجرا و نصب راحت و کم هزینه
 • مناسب برای ساختمان های چند طبقه
 • و…

مزایای تیرآهن در اسکلت ساختمان ها

کاربرد تیرآهن در ساختمان سازی

تیر آهن در ساختمان سازی کاربرد فراوانی دارد؛ لذا سبب تقویت و بهبود مقاومت سازه های ساختمانی می شود. این تجهیز کاربردی در موقعیت های مختلفی از ساختمان قرار می گیرد. بر همین اساس محیطی امن و سرشار از آرامش برای ساکنین به دنبال دارد.

برترین کاربرد های تیرآهن در ساختمان سازی، عبارتند از:

 1. طراحی و ساخت اسکلت ساختمان
 2. اتصال‌ نبشی به ستون
 3. مقاوم سازی تجهیز
 4. ستون
 5. شاه تیر
 6. تیرک میانی
 7. خرپا
 8. و…

کاربرد تیرآهن در ساختمان سازی

سخن آخر

تیرآهن ار ابزارآلات ضروری در ساختمان سازی است؛ چرا که در تهیه اسکلت ساختمان کاربرد دارد. به همین خاطر، ساخت سازه هایی پر قدرت و مقاوم بدون وجود تیرآهن غیر ممکن می باشد. امروزه در جای جای این سرزمین انواع تیرآهن با کیفیت و قیمت های مختلفی به فروش می رسد. برترین فروشگاه برای خرید این ابزار، آهن ملل است. بنابراین تعلل را کنار بگذارید و  در اسرع وقت خرید خود را در این وی سایت فروش به ثبت برسانید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
مشاوره رایگان و خرید